Pytania i odpowiedzi

N
S

Jak dojechać do portu BlueCharter?

Nasze jachty stacjonują w Marinie Preweza obok wyspy Lefkada. Załogi najczęściej wybierają dojazd z Korfu lub Aten. Istnieje również możliwość nieco droższego dolotu bezpośrednio na lotnisko w Prewezie. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Transport.

Czy zapewniacie transport z lotniska?

Posiadamy własny 8 osobowy samochód do transportu uczestników rejsu i czarteru. W razie potrzeby pomagamy zorganizować transport z lotniska. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc o konieczności transportu musimy wiedzieć z wyprzedzeniem. Więcej informacji w zakładce Transport.

Jakie dodatkowe wyposażenie znajdę na jachcie?

Na każdym z jachtów znajduje się ponton z silnikiem oraz deska SUP. Jachty wyposażone są w oświetlenie podwodne oraz zestaw masek i płetw do nurkowania. Dysponujemy najnowocześniejszą nawigacją GPS Garmin EchoMap z sonarem i kolorowym wyświetlaczem z dodatkowymi mapami lotniczymi. Jednostki wyposażone są w systemem lokalizacji AIS oraz łącznością UKF. Niezależność energetyczną zapewniają panele słoneczne. Na każdym z jachtów zapewniamy również internet bezprzewodowy oraz locje morskie i przewodniki po Grecji.

Czy dodatkowe wyposażenie na jachcie jest płatne?

Z bogatego wyposażenia jachtów płatne jest jedynie użycie dodatkowych żagli Spinakera lub Gennakera. Koszt wypożyczenia to 80 Euro/tydzień. Opcja ta jest dostępna dla osób z doświadczeniem żeglarskim. Reszta wyposażenia jest w cenie wynajmu jachtu.

Co zabrać ze sobą?

Lato w Grecji jest bardzo ciepłe więc odradzamy zabierania nadmiernego bagażu z ubraniami.

Naszym zdaniem dobrze spakować:

 • koszulki bawełniane
 • krótkie spodenki
 • buty sportowe lub sandały z możliwie jasna podeszwą (na jachcie chodzimy boso jednak czasami przy manewrach portowych konieczne jest ubranie obuwia)
 • czapkę p. słoneczną
 • cienką kurtkę p. deszczową
 • lekki polar
 • buty do wody
 • krem z filtrem
 • ręczniki

W rejsach i czarterach niskiego sezonu (maj i październik) dodatkowo:

 • ciepły polar 
 • długie spodnie

Prosimy nie zabierać walizek – są nieporęczne na jachcie i nie ma gdzie ich trzymać.

Zdecydowanie lepsza na rejs będzie miękka torba lub plecak bez stelaża.

Czy na jachcie jest dostęp do internetu?

Na wszystkich naszych jachtach udostępniamy limitowany internet bezprzewodowy w celu sprawdzenia np. prognozy pogody, maila. W większości restauarcji i kawiarni w Grecji jest możliwość skorzystania z bezpłatnego Wi-Fi. Oprócz tego po zmniesieniu opłat Roaming-owych w UE polscy operatorzy proponują swoim klientom po kilka GB internetu do wykorzystania na terenie Unii Europejskiej.

Zakupy w Grecji – ile to kosztuje?

Ceny produktów spożywczych w Grecji są wyższe od cen w Polsce o ok. 30%. Koszt obiadu w restauracji wraz z napojami wynosi kilkanaście Euro na osobę.

Czy w Prewezie znajduje się duży sklep w którym można zrobić zakupy na rejs?

Tak, Preweza to duże miasto. Najbliższy duży sklep jest ok. 5 min. drogi na piechotę od portu.

Gdzie spędzić noc w czasie rejsu?

W czasie rejsu noclegi zapewnione są na jachcie. Zależnie od preferencji załogi oraz pogody można zadecydować o spędzeniu nocy w jednym z licznych portów na Morzu Jońskim lub w osłoniętej zatoce. Większość załóg decyduje się na niewielkie porty na Wyspach Jońskich, co pozwala na spędzenie wieczoru w uroczych miasteczkach.

W ile osób spędzę komfortowe wczasy na jachcie?

Wszystkie nasze jachty posiadają 4 kabiny 2 osobowe. Najwygodniej, więc jest spędzić wczasy w max. 8 osób (dorosłych).

Jakie są zasady wyżywienia Skippera?

z żeglarskim zwyczajem w przypadku rejsu ze skipperem załoga zapewnia jego wyżywienie. Dobrze widziane jest zaproszenie skippera na wspólny posiłek, ale oczywiście nikt się nie obrazi, jeśli w danym dniu będą Państwo chcieli spędzić czas we własnym gronie.

Czy jacht to dobre miejsce dla dzieci?

Bardzo często gościmy rodziny z dziećmi. W rejsach ze skipperem mogą uczestniczyć dzieci w wieku powyżej 3 lat. Ze względu na wysoką temperaturę wody Morza Jońskiego jest to idealne miejsce na naukę pływania oraz zabawy w wodzie. Na żądanie zapewniamy dla dzieci kamizelki asekuracyjne.

Nigdy nie spałem na jachcie – jak będzie?

Na każdym z jachtów znajdują się komfortowe dwuosobowe kabiny zapewniające prywatność dla załogi. Kabiny wyposażone są w pościel, szafki i półki na rzeczy osobiste oraz otwieralne okienka. W przypadku bardzo ciepłych nocy istnieje również możliwość rozłożenia materacy w kokpicie lub na pokładzie z widokiem na gwiazdy. Noc spędzamy w miejscach osłoniętych, więc nawet osoby z chorobą morską nie powinny odczuwać żadnych niedogodności. Lekkie kołysanie i ruch jachtu na wodzie powoduje, że zasypianie jest bardzo szybkie :)

Mam chorobę lokomocyjną- mogę jechać na rejs?

Wiele osób ma w pierwszym dniu symptomy choroby morskiej. Prawie wszyscy szybko przyzwyczajają się do pobytu na jachcie. Oczywiście nie możemy zagwarantować, że zawsze będzie piękna pogoda, ale Morze Jońskie to osłonięty i bardzo spokojny akwen, więc najczęściej fale są naprawdę niewielkie. Nasi skipperzy mogą przygotować dla Państwa maksymalnie spokojna trasę.

Ile wynosi kaucja?

Kaucja zwrotna:

 • rejs - 300 Euro
 • czarter - 3000 Euro

Jakie są zasady płatności za rejs i czarter?

Wymagamy wpłaty 40% ceny wynajmu przy rezerwacji terminu oraz płatności pozostałych 60% na 3 miesiące przed rejsem lub czarterem.

Gdzie znajduje się siedziba BlueCharter?

Siedziba firmy BlueCharter w Polsce znajduje się w Pszczynie (województwo śląskie). Natomaist w Grecji jachty stacjonują w Prewezie na Wyspach Jońskich.