CZARTER JACHTU W GRECJI

N
S

Hellada to idealny rejon do żeglowania. Terytorium wysp wynosi aż 20% jej powierzchni. Linia brzegowa ciągnie się przez 15 000 kilometrów. Klimat śródziemnomorski zapewnia gorące, suche lato i wilgotną zimę. Sezon na czarter jachtów w Grecji rozpoczyna się już w marcu, kiedy to temperatura powietrza wzrasta i przekracza poziom temperatury wody. Okres, gdy pogoda sprzyja żeglarzom, trwa bardzo długo, w lipcu i sierpniu następuje szczyt sezonu, gdy słupki termometrów pokazują najwyższe wartości, słoneczne dni są wówczas najdłuższe, ale do października wciąż można się raczyć sprzyjającą aurą.

Czarter jachtów - oferta

Czarter jachtu w Grecji

Czym jest czarter jachtu?

Coraz więcej osób zaczyna cenić żeglowanie jako sport wodny, który pozwala oderwać się od rzeczywistości, stawiając czoła morskim żywiołom. Druga część amatorów preferuje podróż komfortową łodzią, jako sposób na odprężenie blisko natury. Piękna lazurowa toń, słońce, cisza i spokój kuszą złaknionych relaksu turystów. Korzystając z długiego sezonu, który sprzyja wypoczynkowi i rozrywkom pod żaglami, warto zdecydować się na czarter jachtu w Grecji. Nie każdy ma swój osobisty statek, by móc wyruszyć w podróż. Rejs w Grecji można zorganizować, wynajmując łódź. Dla żeglarzy posiadających odpowiednie uprawnienia możliwe jest wypożyczenie jednostki pływającej bez dodatkowego członki załogi, a dla podróżników bez patentu dostępna jest opcja ze sternikiem. Bosman zajmie się kierowaniem statkiem, a ekipa będzie mogła oddać się zabawie, odpoczynkowi i podziwianiu krajobrazów.

Czartery jachtów w Grecji - co musisz wiedzieć?

Transport morski wyróżnia kilka typów umów:

  • singleczarter - wynajem jachtu w podróż w jedną stronę,
  • wypożyczenie jachtu na trasę okrężną,
  • podróże konsekutywne, czyli kilka rejsów w nieregularnym czasie,
  • time czarter - wynajęcie łodzi i sternika na określony okres,
  • bareboat czarter - umowa na sam statek bez załogi.

Czarter jachtów Grecja

Przepisy dotyczące samego czarteru jachtów w Grecji w trybie bez skippera, wymagają przedstawienia odpowiednich uprawnień żeglarskich. Należy mieć patent sternika jachtowego, motorowodnego lub morskiego. Dodatkowo w zespole powinna się znaleźć jeszcze jedna osoba, która odznacza się doświadczeniem żeglarskim. Będzie pełniła funkcję co-skippera.

Wynajem jachtów Grecja - sprawdź ofertę Blue Charter

Skorzystanie z opcji czarteru jachtu w Grecji wraz z wykwalifikowanym i kochającym swoją pracę sternikiem z firmy Blue Charter to gwarancja udanej podróży. Eksperci ciekawie zaplanują trasy, wzbogacą je o wesołe anegdoty, podzielą się ciekawymi opowieściami. Od lat pływają po tutejszych wodach, dlatego ich doświadczenie jest tak cenne. Skipperzy zarażają miłością do żeglowania, raczą ekipę cennymi radami dotyczącymi wyboru miejsc przystankowych, plaż, portów, miejsc, które warto odwiedzić, gdzie iść potańczyć, co zwiedzić i czego skosztować. Warto zaufać ich kompetencjom i sprawdzić ofertę czarteru jachtu.

Cennik wynajmu jachtów