Wybierz wyspę
Othoni
Ericousa
Mathraki
Korfu
Paksos
Antypaksos
Lefkada
Meganisi
Kalamos
Kastos
Kefalonia
Itaka
Zakyntos
Kanał Koryncki
Messolungi
Astakos
Bluecharter

Wyspy Jońskie

Nasze jachty oferujemy w rejonie Wysp Jońskich - Zakyntos, Kefalonia, Lefkada, Itaka, Korfu najpiękniejszym i najbardziej urozmaiconym wybrzeżu w Grecji.
N
S
Morze Jońskie
Morze Jońskie położone po zachodniej stronie Grecji jest spokojnym akwenem z piękną pogodą.

Niezapomniane atrakcje, czyli jachty na jońskim

Przepiękne wyspy Jońskie pełne cichych zatok, plaż i małych klimatycznych porcików oraz noclegi na kotwicy pod greckim rozgwieżdżonym niebem zapewniają chwile niezapomnianych wspomnień. Na akwenie często można spotkać delfiny i duże morskie żółwie z gatunku Caretta-caretta. Samo snorkelowanie i nurkowanie w ciepłej wodzie o doskonałej przejrzystości stanowi bardzo przyjemne przeżycie. Wynajem jachtów ułatwi Ci odkrycie wszystkich tych wspaniałości na wyspach Jońskich.

Nasze trasy
Zazwyczaj żeglujemy szlakami Odyseusza pomiędzy Lefkadą, Itaką, Kefalonią, Meganisi i Zakyntos. Wyspy te stanowią naturalna osłonę akwenu i umożliwiają bezpieczna żeglugę wraz z dziećmi.

Przygody żeglarskie na Wyspach Jońskich

Chętni mogą oczywiście wypłynąć na stronę zewnętrzną archipelagu i zakosztować pełni doznań żeglarskich.

Othoni

N
S
Othoni jest największą z Wysp Diapontia. Jest to rajska wyspa, gdzie natura łączy greckie morze z górą. Wspaniałe miejsce do uprawiania turystyki, idealne do żeglowania, a także na spędzenie wakacji. Piękne kościoły oraz tradycyjne domy zdobią tę wyspę. Jaskinia w pobliżu plaży Aspri Ammos (biały piasek) jest uważana za miejsce, w którym Calypso trzymał w niewoli Odyseusza.

Ericousa

N
S
Ericousa ma powierzchnię 4,5 km2 i liczy około 700 mieszkańców, jest jedną z najbardziej dziewiczych wysp Morza Jońskiego i znajduje się 8 mil morskich na północny zachód od Korfu.
Wyspa otoczona jest krystalicznie czystą wodą i klifowymi plażami. Ścieżki wyspy otoczone są drzewami oliwkowymi i cyprysowymi. Większość ludzi na Ereikoussa żyje z rybołówstwa, rolnictwa, a na małą skalę także z turystyki.

Mathraki

N
S
Wraz z Othonoiem i Ereikoussą tworzy tzw. Grupę "Wysp Diapontia". Mathraki jest najmniejszą z trzech wysp i ma tylko 3 km2. Na wyspie mieszka okolo 300 osób w porcie oraz w dwóch bliskich małych wioskach Ano Mathraki i Kato Mathraki, które są połączone z portem.
Mathraki jest przyjemną zieloną wyspą dla ludzi lubiących spacery. Drogą prowadzącą z portu do Ano Mathraki i Kato Mathraki można dotrzeć do plaż, zatok i przystani. Największa plaża na wyspie nazywa się Portello i znajduje się w północno-wschodniej części wyspy, jest to  piaszczysta i płytka plaża z drobnym piaskiem z której łatwo dostać się do morza. W okresie letnim na piaszczystych plażach żółwie składają jaja.


Korfu

N
S
Położona między piętą Włoch a zachodnim wybrzeżem Grecji, zielona, górzysta wyspa Korfu była jedną z pierwszych wysp greckich przyciągających masową turystykę w latach sześćdziesiątych.
Wyspa Korfu należy do najbardziej obfitych w przyrodę, a w oczach wielu zwiedzających uważana jako najpiękniejsza wyspa w kraju. Korfu, jest jednym z ciekawszych miast w Grecji ze względu na silny wpływ Wenecjan, którzy przez cztery wieki kontrolowali wyspę. Przypomina ono włoskie miasto.

Będąc na Korfu warto zwiedzić:
1. Pałac św.Michała i Jerzego gdzie mieści się światowej klasy Muzeum Sztuki Azjatyckiej (wt-nd 8:30-15:30; 8€);
2.Stara Forteca, zbudowana przez Wenecjan w XV wieku na ruinach bizantyjskiego zamku, na szczycie fortecy można podziwiać spektakularne krajobrazy. (czynne 8:00-20:00, koszt: 4€);
3. Nowa Forteca, aby do niej dotrzeć i zobaczyć tą wenecką architekturę militarną, trzeba przygotować się na wspinaczkę. (czynne 9:00-17:00, bezpłatnie)Paksos

N
S
Wyspa ma 19 km2, 10 km długość, a szerokości w najszerszym miejscu 3 km. Liczba stałych mieszkańców to okolo 2300 osób. Główne miejscowości na wyspie to: Lekka, Langos i stolica Gaios. Godłem Paksos jest trójząb, który to według legendy wypadł Posejdonowi, gdy odłupał nim poludniowy kraniec Korfu. Zrobił to, ponieważ potrzebował ustronnego miejsca w którym mógłby się spotykać ze swą ukochaną Amfityrtą. Tak z milości powstała ta urocza wyspa.
Paksos to wyspa często odwiedzana przez turystów. Sporą popularnością cieszy się port w mieście Gaios. Tętniące życiem małe miasteczko, pełne sklepów, barów i restauracji, jest doskonałym miejscem do spróbowania tradycyjnej kuchni greckiej lub znalezienia niezwykłych pamiątek z wyspy.
Paksos słynie z niezwykle smacznych oliwek, więc napewno na pamiątkę warto kupić butelkę dobrej oliwy.

Antypaksos

N
S
Leżąca na południe od Paksos, wyspa Antypaksos ma około 3,5 km długości i około 2 km szerokości. Mieszka na niej okolo 50 osób, w większości zajmujących się wprawą oliwek i winorośli. W sezonie wakacyjnym wyspa jest celem licznych, jednodniowych wycieczek. Turystów przyciągają tu przez malownicze zatoczki z piaszczystymi plażami. Niektórzy porównują wyspę Antypaksos do Karaibów. Osoby pływające jechtem często przy sprzyjającej pogodzie spędzają noc w zatoczkach wyspy.

Lefkada

N
S
Lefkada jest czwartą co do wielkości grecką wyspą po Zakynthos, Kefalonia i Korfu. Wyspa jest oddzielona od lądu wąskim kanałem Drepanos o szerokości 50 metrów w którym powstał pływający most łączący Lefkadę z lądem. Lefkada ma powierzchnię około 300 kilometrów kwadratowych i linię brzegową o długości 117 kilometrów. Na wyspie znajduje się populacja około 22 000 mieszkańców. Każdego roku, szczególnie w miesiącach letnich, tysiące turystów  odwiedza Lefkade, aby cieszyć się łagodnym klimatem, pięknymi plażami i czystym morzem.
Oprócz krystalicznie czystego morza i licznych plaż, w Lefkadzie znajduje się wiele innych atrakcji, w tym mnóstwo pięknych krajobrazów, zabytków, muzeów oraz klasztorów, a najważniejsze z nich na wyspie Lefkas to:
1. Średniowieczny wenecki zamek Agia Mavra (9:00-13:00, bezpłatnie);
2. Muzeum Archeologiczne, gromadzi artefakty od paleolitu aż po czasy późnego imperium rzymskiego. (8:00-15:00, 2/3€);
3. Kościół Agios Ioanis Antzoussis;
4. Wodospad Dimosari i wiele innych atrakcji turystycznych.
Meganisi

N
S
Spektakularną, malutka wyspa znajdująca się bardzo blisko Lefkady. Jest zielona, idealna dla tych, którzy chcą uciec od codziennego zgiełku. Tradycyjna architektura, gościnni mieszkańcy, spokojny styl życia sprawiają, że jest to idealne miejsce na relaksujący wypoczynek.
Kilka ścieżek prowadzi przez wzgórza wyspy, a następnie przez gaj oliwny do zacisznych zatok.
Na wyspie znajdują się jaskinie, jedną z nich jest Papanikolis, nazwana imieniem okrętu podwodnego stacjonującym podczas II wojny światowej.


Kalamos

N
S
Kalamos to górzysta wyspa na Wyspach Jońskich, leży na wschód od Lefkady. Populacja mieszkańców liczącą około 500 osób, która latem znacznie zwiększa się przez odwiedzających turystów. Nazwa Kalamos oznacza trzcinę po grecku. Powierzchnia lądu wynosi 24,964 km2, a najwyższy punkt to 754 m nad poziomem morza. Główną osadą na wyspie jest miasto portowe Kalamos, na wschodnim wybrzeżu. Port jest popularny wśród pływających po akwenie flotylli jachtowych, dlatego dość trudno w nim znaleźć miejsce. Na brzegu znajdziecie tawerny, kawiarnie, bary i markety.

Kastos

N
S
Kastos to mała wyspa obok Kalamos. Wyspę zamieszkuje ok 50 osób, które mieszkają w porcie Kastos. Są  tam tradycyjne domy stojące pomiędzy gajami oliwnymi. W porcie znajduje się wiele restauracji i kawiarni, w których można delektować się greckimi potrawami, napojami i winem. Ponadto na wyspie znajduje się kilka ładnych plaż.

Kefalonia

N
S
Największa wyspa z archipelagu Wysp Jońskich, leży w ujściu Zatoki Patraikos, pomiędzy Zakynthos i Lefkadą. Kefalona słynie z pięknych plaż, bogatego dziedzictwa kulturowego oraz zamków. Bedąc w Kefaloni warto odwiedzić jaskinie: Drogarati i Melissani. W pierwszej jaskini organizowane są koncerty dzięki doskonałej akustyce.
Najsłynniejszym regionalnym wyrobem w Kefaloni jest wino Robola, produkowane z lokalnego szczepu którego warto spróbować.


Warto zobaczyć:
1. Muzeum historii i folkloru (9:00-14:00, koszt:3€);
2.Plaża Platys Gialos, na której znajdziecie mnóstwo cienia, bardzo czystą wodę i kilka punktów gastronomicznych;
3.Muzeum archeogologiczne, posiada zbiór eksponatów pochodzących z wyspy, w tym znaleziska z epoki mykeńskiej. (wt-nd 8:00-15:00, koszt 3€)

Itaka

N
S
Dom Odyseusza, a może i Homera, ta maleńka wyspa przyciąga żeglarzy i turystów z całego świata. Jest bardzo piękna, otoczona jednymi z najczystszych wód w Grecji. Ponieważ jest mała i nieco trudna do zdobycia, nie zyskuje turystyki masowej.
Itaka jest naprawdę magicznym miejscem, jej nazwa oznacza powrót do domu. Odyseusz pływał przez dekadę, by dotrzeć do jego domu, a wielu żeglarzy wierzy, że Itaka jest ostatecznym celem. Jego przyjaźnie nastawieni mieszkańcy dołożą wszelkich starań, aby czuć się mile widzianym na wyspie i nie jest przypadkiem, że wielu turystów powraca tu rok po roku.


Zakyntos

N
S
Zakynthos znajduje się na zachodniej stronie Grecji, naprzeciwko Peloponezu. Wyspa ta jest częstym punktem kulminacyjnym podczas podróży turystów z całego świata.
Miasto Zakynthos to malownicza stolica wyspy z uliczkami dla pieszych, kościółem Saint Dionysios (patron Zakynthos) oraz portem z wieloma kawiarniami. Przy lini brzegowiej wyspy, znajduję się  znana na całym świecie Zatoka Wraku z urokliwą plażą na której leży wrak statku.
Na Zakynthos zobaczysz tradycyjne wioski, ukryte między górami oraz muzea chroniące dziedzictwo wyspy.
Domowe wino, sery, oliwa z oliwek, miód to tylko niektóre z produktów, które znajdziesz na poboczach dróg lub w sklepach prowadzonych przez pokolenia.

Warto zwiedzić:
1.Muzeum bizantyjskie, znajdziecie tam dwa piętra sztuki sakralnej, uratowanej z kościołów zniszczonych przez trzęsienie ziemi. (wt-nd 8:30-15:00, koszt:3€);
2.Muzeum Salmosa, gromadzi pamiątki po Dionizosie Salmosie, który urodził się na Zakhyntos i uznawany jest za ojca współczesnej poezji greckiej. (9:00-14:00, koszt: 4€);
3.Kościół św.Dionizosa, w którym mieści się muzeum sztuki sakralne. (9:00-13:00, koszt: 2€).Niezależnie od tego, czy szukasz zabawy, pięknych plaż, czy też odrobiny kultury, historii i duchowych przeżyć, Wyspa z pewnością spełni Wasze oczekiwania!

Kanał Koryncki

N
S
Kanał łączący Morze Egejskie z Morzem Jońskim. Przecina Przesmyk Koryncki, oddzielając tym samym półwysep Peleponez od głównej części Grecji, tworząc Peleponez wyspą. Długość kanału to 6343m, a szerokość 24,6m, przy średniej glębokości 8m. Dzięki kanału można zaoszczędzić 218 mil morskich, zamiast pokonywać trasę wokół Peleponezu. Używany jest tylko przez statki turystyczne oraz mało towarowe.

Messolungi

N
S
Miasto zostało zbudowane pośród laguny Messolonghi. Jest to nieskażony jeszcze masową turystyką rejon, gdzie zobaczyć można piękne krajobrazy lokalnie przygotowywane ryby oraz owoce morza. Warto pospacerować po mieście i zobaczyć jak żyją tamtejsi Grecy. Do portu wpływa się kanałem, wzdłuż ktorego leżą zbudowane na wzór azjatycki domy rybackie.

Astakos

N
S
Miasto Astakos leży w zatoce Astakou. Nazwa miasta ma pochodzenie od słowa astakos - homar. Miasto jest  położone pomiezy potężnym masywem górskich wzniesień, a błękitną zatoką, u wylotu zielonej doliny. Wzdłuż długiej, białej plaży rośnie szereg palm dodających jej nieco egzotycznego wyglądu.
Samo miasto jest nowoczesne. Najbardziej głośna i klimatyczna jest część portowa z wieloma restauracjami, barami i kawiarniami.

Bluecharter

N
S
Preveza na północno-zachodnim wybrzeżu Grecji to region o niezwykłej, naturalnej urodzie, łącząca wspaniałe kurorty, klifowe plaże, malownicze miasteczka z bogatym dziedzictwem historycznym i kulturowym.
Miasto Preweza leży u wejścia zatoku Amvraki. Miasto w ostatnich latach bardzo zyskało na uroku, gdy odnowiono budynki przy promenadzie nadmorskiej i otworzono wiele kafejek i restauracji. Z prowincjonalnego miasta stało się eleganckim portem z rozwiniętym zapleczem.
Warto zobaczyć kościół katedralny Agios Ioannis z artystycznym ołtarzem i wenecką wieżą zegarową. Nikopolis znajduje się 7 km od Prevezy, a jego ruiny stanowią miejsce dużego starożytnego miasta zbudowanego przez rzymskiego cesarza Oktawiana w I wieku pne. Mury miejskie przetrwały w dość dobrym stanie i istnieją ślady dwóch teatrów, stadionu i świątyń poświęconych bogom greckim Marsowi i Posejdonowi. Ponadto znajdują się tam pozostałości czterech wczesnochrześcijańskich bazylik przedstawiające bardzo charakterystyczne mozaiki.
AlbaniaGrecja ZachodniaPeloponez