MAJÓWKA 2023

N
S

Gdy po kwietniu Wyż Azorski przeważa, dominując Wyż Europejsko-Azjatycki, pogoda zaczyna się stabilizować. Majówka to znakomity czas na rejs jachtem po wyspach greckich. To właśnie o tej porze budzą się one, by tętnić życiem. Temperatura sięga już ok. 25 stopni Celsjusza. Nie jest tak gorąco, jak w pełni sezonu, choć już wystarczająco komfortowo, by odczuć wakacyjną atmosferę, zażywać kąpieli w morzu i móc się opalać. By podróżować jachtem po wyspach jońskich, wystarczą mniejsze nakłady finansowe niż w gorącym okresie od czerwca do sierpnia.

Majówka rejs Grecja

Majówka w Grecji - rejs jachtem

Po 2,5 godzinach lotu z Polski lądujesz w Atenach i tam odbieramy Cie busem z lotniska.
Proponujemy spędzenie tygodnia w pięknej scenerii Wysp Jońskich. Nasze jachty zapewniają nocleg w dwuosobowych kabinach. Codziennie nocujemy w innym porcie. Zapewniamy aktywny wypoczynek. Poza żeglugą po osłoniętym akwenie morza Jońskiego zapewniamy puste o tej porze roku plaże najpiękniejszego regionu Grecji; Itaki, Kefaloni i Lefkady.
Celem naszego rejsu będzie odwiedzenie Zatoki Wraku i Błękitnych Grot na Zakyntos. Dla chętnych trekingi po gajach oliwnych pełnych o tej porze kwitnących maków i zawilców. Wieczorami odwiedzamy żeglarskie tawerny gdzie poznajemy smaki greckiej kuchni. Rejs zaczyna sie i kończy w sobotę. Po rejsie nasz bus odwiezie Was na lotnisko. Korzystne połączenia lotnicze do Aten z Warszawy (Ryanair) i z Katowic (Wizzair)

Rejsy rozpoczynamy i kończymy na Wyspach Jońskich w Prewezie

Cena obejmuje:
-Tygodniowy rejs na jachcie 44-47 stóp (Kabiny nie zawierają koi piętrowych)
-Transport z lotniska w Atenach
-Obsługę polskiego kapitana

Cena nie obejmuje:
-Wyżywienia
-Dojazdu(dolotu) do Grecji
-Biletów wstępu do zabytków.

Płatne dodatkowo na miejscu 60 euro/osobę na pokrycie opłat portowych, paliwa, pościeli, sprzątania końcowego,opłat administracyjnych.

Cennik i Termin 

Rejs oferujemy w terminie od 30.04 do 7.05 - koszt 2600zł za osobę
z naszym transportem z lotniska i skipperem w cenie. 
Rezerwacje proszę wysyłać na maila biuro@bluecharter.pl lub pod numerem +48 601 47 70 86
 


Dlaczego warto wybrac się przed głownym sezonem?

Pogoda dopisuje, ceny są niższe i nie ma tłumu turystów - czego chcieć więcej? Piękne okoliczności przyrody gwarantowane! Rejsy w Grecji po wyspach jońskich, nad którymi zachwyt wyrażał już Homer w Iliadzie, są obszarem cenionym przez turystów z całego świata. Żeglarsko jest to spokojny akwen. Podczas morskich kursów najchętniej odwiedzanymi miejscami są Zakynthos, Korfu i Lefkada, ale też pozostałe rejony kuszą atrakcyjnością ze względu na różnorodność krajobrazową. Piaszczyste lub żwirowe plaże, wielkie kompleksy turystyczne, a może dzikie nieodkryte rejony, czy małe, rybackie wioski? Każda z wysp i wysepek jest nieco inna, i warta zobaczenia. Wczesna wiosna to dobry czas na żeglowanie i przemieszczanie się, czując wiatr we włosach, można cumować w portach, odwiedzać okoliczne tawerny, by kosztować miejscowego ouzo, zajadać oliwki, raczyć się owocami morza i rybami - kuchnia śródziemnomorska rozpieszcza podniebienie. Majówkowe rejsy po Grecji to idealny czas, by podładować baterie, poznać lokalną kulturę i ludzi przed pełnią sezonu, bez licznego towarzystwa turystów.