REJSY JACHTEM W GRECJI

N
S

Urlop pod żaglami to doskonały pomysł na spędzenie wolnych dni w ciekawy sposób. Rejs jachtem po wyspach jońskich jest żeglarską przygodą, czasem na podziwianie Grecji i piękna jej przyrody, kosztowanie pysznych regionalnych dań, a także możliwością podjęcia ciekawych form aktywności. Łodzie napędzane siłą wiatru zabiorą w niezapomnianą podróż wszystkich, którzy chcą się poczuć jak odkrywcy nowych lądów, mają ochotę na chwile relaksu, racząc się rodzimymi trunkami, zażywając słonecznych kąpieli, a także pływając i nurkując w morzu.

Czarter jachtów - oferta

Rejs jachtem po wyspach Greckich

Preweza to niewielki, urodziwy region, który leży na krańcu półwyspu, stykając się z Zatoką Ambrakijską i wodami Morza Jońskiego. Jest to miejsce, gdzie czas płynie wolniej. Oddalone od zgiełku większych miejscowości kameralne plaże i urokliwe wioski są punktem wartym odwiedzenia dla turystów, którzy chcą odpocząć od pędu miejskiego życia.

Rejsy jachtem Grecja

Grecja - rejsy pełne ciekawych miejsc

Miasto o tej samej nazwie, co jednostka regionalna, stanowi centrum obszaru, w którym znaczącą rolę pełni port jachtowy z atrakcyjną neoklasyczną zabudową. To właśnie w tym miejscu rozpoczynają się rejsy po Grecji. Łodzie stacjonują w Marinie obok wyspy Lefkada. W okolicy można odwiedzić liczne tawerny, bary i knajpki. Pobyt uatrakcyjnią zamki św. Jerzego i Pantokratora, wenecka wieża zegarowa, czy kwitnący życiem bazar, na którym można zrobić zakupy.

Wynajem jachtu - terminy

Wyspy Jońskie - rejsy jachtem

Malownicze greckie wyspy to idealne tło dla rejsów jachtem. Kompleksowo wyposażone łodzie zmieszczą 8-osobową ekipę, zapewniając komfort i wygodę. Wysoka temperatura Morza Jońskiego zachęca do zażywania kąpieli w czasie postoju. W letnich miesiącach wynosi średnio ok. 25 stopni Celsjusza. Dla uczestników wyprawy dostępna jest deska SUP, która w ostatnim czasie stała się popularną, sportową atrakcją. Pływanie na stojąco lub siedząco i odpychanie się wiosłem nie wymaga większych umiejętności i odpowiedniej kondycji, to znakomita aktywność dla każdego! Docenią ją dorośli i dzieci.

Rejs jachtem po wyspach greckich

Kolejnym urozmaiceniem rejsów w Grecji jest możliwość nurkowania. Przejrzysta, czysta woda umożliwia podziwianie struktur geologicznych i oglądanie morskich żyjątek. To niesamowite doświadczenie odkrywania akwenu może być wsparte przez dostępne na jachcie podwodne wyposażenie oświetlające, z którego można korzystać. Liczne groty i jaskinie, rafa koralowa i różnorodne okazy ryb i innych wodnych stworzeń zamieszkujących lazurową głębię dostarczą niezapomnianych wrażeń i wzbogacą wyprawę.

Rejsy żeglarskie w Grecji

Ciepłe błękitne morze, umiarkowany klimat, bujna roślinność, zachęcają, by wybrać się w rejs po wyspach jońskich. Unikając tłumu turystów, można podziwiać z pokładu uroki urozmaiconego archipelagu. Na Zakynthos można spotkać żółwie, zobaczyć najczęściej fotografowany wrak w zatoczce z małą plażą, otoczoną spektakularnymi klifami. Kefalonia słynie z klimatycznych portów, wartej zobaczenia jaskini Melissani. Zwiedzając siedem głównych wysp, określanych mianem najbardziej zielonych w Grecji, które są oddalone od siebie nawet o kilkadziesiąt mil, można odwiedzić osłonięte zatoki, urokliwe plaże, tradycyjne wioski rybackie. Warto zejść na ląd, by zaczerpnąć folkloru danego regionu, poznać kulturę, dziedzictwo historyczne i mentalność tamtejszych mieszkańców, a także zasmakować wspaniałej greckiej kuchni.

Cennik wynajmu jachtów